Ringe


Voorsitter
Riaan de Villiers
NG Gemeente Kaapstad (Groote Kerk)

Hier is die 25 ringe en hulle voorsitters en skribas:

  1. Beaufort*: Voorsitter:  Ds. Manus Duminy (Victoria-Wes) en skriba: ds. Herman Burger (Beaufort-Wes, Fraserburg, Gamka-Oos, Gamkavallei, Leeu-Gamka, Merweville, Prins Albert, Richmond, Victoria-Wes)
  2. Bellville: Voorsitter: Ds. Heerden van Niekerk (Welgemoed) en skriba: ds. Wouter  Olivier (Bellville, Bellville-Noord, Bellville-Oos, Bellville-Riebeeck, Bellville-Vallei, Bellville-Wes, Vredelust, De la Bat, La Belle, La Rochelle, Welgemoed en Kenridge)
  3. Brackenfell: Voorsitter: Ds. Christo Botha (Brackenfell-Proteahoogte) en skriba: ds. Ruan Nieuwenhuizen (Brackenfell, Brackenfell-Proteahoogte, Brackenfell-Wes, Heidekoppie)
  4. Caledon: Voorsitter: Ds. Marinus Theron (Caledon) en skriba: ds. Kobus Pretorius (Bredasdorp, Caledon, Caledon-Wes, Gansbaai, Grabouw, Greyton, Hermanus, Kleinmond, Napier, Onrusrivier, Riviersonderend, Stanford, Suidpunt, Villiersdorp)
  5. Clanwilliam: Voorsitter: Ds. Anton Verwey (Vredendal) en skriba: ds. Karlien Becker (Calvinia en Clanwilliam word een ring: Calvinia, Citrusdal, Clanwilliam, Graafwater, Klawer, Lambertsbaai, Leipoldtville, Loeriesfontein, Lutzville, Nieuwoudtville, Nuwerus, Vanrhynsdorp, Vredendal, Vredendal-Wes)
  6. Durbanville: Voorsitter: Dr. Tinus van Zyl (Durbanville) en skriba: ds. Eugene Malan (Bellville-Uitsig, Durbanville, Durbanville-Bergsig, Kraaifontein, Kraaifontein-Noord, Parke, Philadelphia, Sonstraal, Stellenberg)
  7.  George: Voorsitter: Ds. Pieter van Santen (George-Tuinedal) en skriba: dr. Steve van der Walt (Blanco, George, George-Suid, George-Tuinedal, Herold, Outeniqualand, Uniondale)
  8. Kaap die Goeie Hoop: Voorsitter: Ds. Riaan de Villiers (Kaapstad) en skriba: ds. Roelien Karsten (Bloubergstrand, Bothasig, Cape Peninsula Reformed Congregation, Die Gemeenskapskerk, Drieankerbaai, Kaapstad, Melkbosstrand, Observatory, Sonnekus, St Stephens, Tableview, Tafelberg, Tamboerskloof, Ysterplaat, Ysterplaat-Suid)
  9. Knysna: Voorsitter: Ds. Anton Louw (George-Bergsig) en skriba: ds. Francois Cilliers (Die Vleie, George-Bergsig, George-Denneoord, Karatara, Knysna, Plettenbergbaai)
  10. Kuilsrivier: Voorsitter: Ds. Hennie du Pisanie (Kuilsrivier-Suid) en skriba: ds. Hannes Burger (Kuilsrivier, Kuilsrivier-De Eike, Kuilsrivier-Digtebij, Kuilsrivier-Suid)
  11. Mosselbaai: Voorsitter: Ds. Willem Smit (Hartenbos) en skriba: ds. André Kritzinger (Brandwacht, Danabaai, Groot-Brakrivier, Hartenbos, Herbertsdale, Mosselbaai, Mosselbaai-Suid, Reebok)
  12. Namakwaland: Voorsitter: Ds. Nicol Smit (Namakwaland) en skriba: ds. Nadine Maletzki (Aggeneys, Alexanderbaai, Boesmanland, Garies, Grootmist, Kamieskroon, Namakwaland, Pofadder, Port Nolloth, Simon van der Stel)
  13. Oudtshoorn: Voorsitter: Ds. Jan Marais  (Oudtshoorn-Wes) en skriba: ds. André Orffer (Calitzdorp, De Rust, Kangovalleie, Oudtshoorn, Oudtshoorn-Noord, Oudtshoorn-Park, Oudtshoorn-Suid, Oudtshoorn-Welgeluk, Oudtshoorn-Wes, Volmoed)
  14. Paarl: Voorsitter: Ds. Bernard Malherbe (Paarlberg) en skriba: ds. Lenois Stander (Agter-Paarl, Die Paarl (Strooidak), Drakenstein, Paarlberg, Paarl-Vallei, Simondium, Suider-Paarl, Toringkerk)
  15. Piketberg: Voorsitter: Ds. Martin Goosen (Piketberg) en skriba: ds. Gert Kok (Aurora, Eendekuil, Hopefield, Koringberg, Moorreesburg, Piketberg, Porterville, Redelinghuys)
  16. Riversdal: Voorsitter: Ds. Francois Taljaard (Stilbaai) en skriba: ds. Quintin Nel (Albertinia, Heidelberg, Ladismith, Riversdal, Riversdal-Wes, Stilbaai, Vanwyksdorp)
  17. Somerset-Wes: Voorsitter: Ds. Christo Benadé (Suider-Strand) en skriba: mnr. André Westraat (Die Strand, Gordonsbaai, Helderberg, Hottentots-Holland, Lourensrivier-Strand, Somerset-Wes, Strand-Noord, Suider-Strand)
  18. Stellenbosch*: Voorsitter: Dr. Almatine Leene (Stellenbosch-Wes) en skriba: ds. Elzanne van der Westhuizen (Franschhoek, Stellenbosch, Stellenbosch-Noord, Stellenbosch-Sentraal, Stellenbosch-Welgelegen, Stellenbosch-Wes)
  19. Swartland: Voorsitter: Ds. Lettie Büchner (Wellington) en skriba: ds. Annelet Slazus (Darling, Riebeek Valley Community Church, Riebeek-Kasteel, Riebeek-Wes, Swartland, Swartland-Noord, Wellington, Wellington-Noord, Wellington-Oos)
  20. Swellendam: Voorsitter: Ds. Gawie Gouws (Swellendam) en skriba: ds. Jakkie du Preez (Ashton, Barrydale, Buffeljagsrivier, McGregor, Montagu, Robertson, Robertson-Oos, Swellendam, Van der Merwe)
  21. Tulbagh*: Voorsitter: Ds. Jan Grobbelaar (Prince Alfred’s Hamlet) en skriba: ds. WP du Plessis (Ceres, Ceresvallei, Goudini, Op-die-Berg, Prins Alfred Hamlet, Tulbagh, Wolseley)
  22. Tygerberg: Voorsitter: Dr. Theo Swart (Parowvallei-Oos) en skriba: ds. Wynand Bezuidenhout (De Tyger, Goodwood, Goodwoodpark, Monte Vista, Oostersee, Parow, Parow-Noord, Parow-Panorama, Parowvallei, Parowvallei-Oos, Parow-Welgelegen, Ruyterwacht, Thornton, Vasco, Vrijzee)
  23. Vredenburg*: Voorsitter: Ds. Jakes Barnard (Saldanha) en skriba: me. Me Marileen Steyn (Laaiplek, Langebaan, Saldanha, St Helenabaai, Velddrif, Vredenburg, Vredenburg-Akkerdyk)
  24. Worcester: Voorsitter: Ds. Andri Eloff (Worcester-De La Bat) en skriba: ds. Johan Nieuwenhuizen (Laingsburg, Murray, Sutherland, Touwsrivier, Worcester, Worcester-Audenberg, Worcester-Brandwag, Worcester-De la Bat, Worcester-Noord, Worcester-Oos, Worcester-Vallei)
  25. Wynberg: Voorsitter: Dr. Danie Nel (Wynberg) en skriba: dr. Johan van den Heever (Constantia, Houtbaai, Maitland, Ottery, Pinelands, Plumstead, Rondebosch, Simonstad, Vishoek, Wynberg, Zwaanswyk)

*Ringe wat een of ander vorm van samewerking met VG-ringe het:

  1. Beaufort, NG-gemeentes: Beaufort-Wes, Fraserburg, Gamka-Oos, Gamkavallei, Leeu-Gamka, Merweville, Prins Albert, Richmond, Victoria-Wes. Voors: vakant. Skr: Ds. HV Burger. VG-gemeentes: Carnarvon, Victoria-Wes, *Masinyusane (Victoria-Wes), Richmond, Sabelo (Richmond), Beaufort-Wes, Beaufort-Wes Oos, Kwamandlenkosi (Beaufort-Wes), Merweville.
  2. Stellenbosch, NG-gemeentes: Franschhoek, Stellenbosch, Stellenbosch-Noord, Stellenbosch-Sentraal, Stellenbosch-Welgelegen, Stellenbosch-Wes.Voors: Ds. Peet Bester (Franschhoek). Skr: Ds. LC Cronjé. VG-gemeentes: Ryns, Franschhoek, Stellenbosch, Simondium, Vlottenburg, Koelenhof, Kylemore, Kayamandi, Idasvallei. Daar is ’n samewerkingsooreenkoms tussen Stellenbosch Gemeente en die Verenigende Ring van Stellenbosch.
  3. Tulbagh, NG-gemeentes: Ceres, Ceresvallei, Goudini, Op-die-Berg, Prins Alfred Hamlet, Tulbagh, Wolseley. Voors: Ds. W de W van Velden (Wolseley). Skr: Ds. AL O’Kennedy. VG-gemeentes: Tulbagh, Ceres, Gouda, Wolseley, Koue Bokkeveld, Prins Alfred Hamlet, Saron, Bella Vista.
  4. Wesland, NG-gemeentes: Laaiplek, Langebaan, Saldanha, St Helenabaai, Velddrif, Vredenburg, Vredenburg-Akkerdyk. Voors: Ds. RJ Holloway (St Helenabaai). Skr: Me. L Botes. VG-gemeentes:  Malmesbury, Moorreesburg, Darling, Vredenburg A, St Helenabaai, Hopefield, Saldanha, Riverlands, Vredenburg Xhosa.